Instalacja CNG do samochodu osobowego lub do ciężarówki? Zanim wybierzesz ten rodzaj paliwa, dowiedz się o nim więcej. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje o ekonomicznej alternatywie LPG.
Instalacja CNG do auta a kwestia bezpieczeństwa
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, auta z instalacją LPG nie mogą parkować w garażach i parkingach podziemnych. Wszystko z powodu zagrożenia ewentualnym wybuchem. Instalacja CNG do ciężarówki i do samochodu osobowego jest znacznie bezpieczniejsza. Gaz jest lżejszy od powietrza i nie grozi wybuchem. Jeśli dojdzie do jego wycieku, po prostu się rozprasza.
Instalacja CNG do auta – inne zalety
1. funkcjonalność
Z pomocą CNG uda się nam uruchomić auto nawet w szczególnie wymagających warunkach, np. zimą,
2. uniwersalność
Paliwo sprawdzi się zarówno w samochodach dostawczych, ciężarowych i osobowych, jak też i w pojazdach usług komunalnych i w pojazdach komunikacji miejskiej.
Czy warto zdecydować się na CNG?
Instalacja CNG do auta zapewnia bezpieczeństwo i pozwala na szerokie zastosowanie. Część analiz podkreśla także, że ten wariant jest najtańszym dostępnym paliwem (mowa o kosztach zasilania pojazdu). Tę opcję docenią także osoby, którym zależy na ochronie środowiska. Montaż instalacji CNG do ciężarówki lub samochodu ciężarowego oznacza, że wyeliminowana zostanie emisja cząstek stałych. Dodatkowo pojazdy, które są zasilane tym paliwem, nawet po przejechaniu dłuższych tras nie zwiększają swojej emisji. Oczywiście wszystko to przy założeniu, że poddajemy układ właściwemu serwisowi. Taką usługę proponuje m.in. firma Gascar.
Co wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji?
Na koniec warto wspomnieć, że CNG wciąż cieszy się dość małą popularnością w naszym kraju. W efekcie musimy liczyć się z sytuacjami, że trudniej będzie na znaleźć stację z tym paliwem. Jeśli jednak to nas nie zniechęca, zdecydowanie warto rozważyć ten bezpieczny i skuteczny sposób na zasilanie swojego pojazdu.