Jacy pracownicy z Filipin znajdą zatrudnienie w Polsce?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że Polska może stanowić doskonałe miejsce do pracy dla ludzi pochodzących z Azji. Doskonałym przykładem są pracownicy z Filipin, którzy stanowią coraz liczniejszą grupę obcokrajowców w naszym kraju. Wyjaśniamy, którzy z nich mogą liczyć na zatrudnienie w Polsce.

Dlaczego Filipińczycy wybierają Polskę?

Pracownicy fizyczni z Filipin zaczynają stanowić coraz częstszy widok w polskich zakładach pracy. Wydawać by się mogła, że kraj nad Wisła nie jest najciekawszy kierunkiem dla Filipińczyków. Nic bardziej mylnego, mieszkańcy tego kraju mogą u nas liczyć na godziwe zarobki i bardzo dogodne warunki mieszkaniowe. Przykładowo, lekarze z Filipin zarabiają w Polsce nieporównywalnie większe kwoty niż w swojej części Azji. 1 Peso filipińskie jest warte mniej niż 10 polskich groszy. Dlatego nie można się dziwić, że spawacze z Filipin poszukują u nas lepszych warunków do życia.

W jakich branżach pracują Filipińczycy?

Istnieje wiele zawodów, w których warto zatrudniać przedstawicieli wspomnianego kraju. Pracownik budowlany z Filipin odznacza się sumiennością i znajomością swojego fachu, podobnie jest z innymi branżami, a najpopularniejsze z nich to:

  • transportKierowcy z Filipin w Polsce nie mają problemów w poruszaniu się po naszych drogach. Jest to możliwe dzięki znajomości angielskiego oraz korzystaniu z nowoczesnych urządzeń ułatwiających trzymanie się wyznaczonej trasy.
  • opieka zdrowotna – pielęgniarki z Filipin odznaczają się dużą empatią i odpowiednim podejściem do pacjentów. Ich zatrudnianie pozwala na wypełnienie luki powstałej po wyjeździe rodzimych specjalistek. Lekarz z Filipin może posiadać wykształcenie odpowiadające naszym specjalistom. W niektórych zawodach medycznych Filipińczycy są wstanie przewyższać naszych fachowców. Dobrym przykładem jest masażysta z Filipin, który zna rzadko stosowane techniki masażu, które zapewniają większe zainteresowanie klientów.
  • przemysł – spawacze z Filipin w Polsce pracują w wielu zakładach produkcyjnych, w których są cenieni za swój profesjonalizm.
  • pomoc domowa z Filipin – praca dla Filipinek może przyjmować wiele postaci w tym sprzątanie domów prywatnych lub pensjonatów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *