Drewniana deska do krojenia – stylowy dodatek do każdej kuchni

Deska do krojenia może mieć różną formę. Czasem wyróżnia się finezyjnym, nietypowym kształtem. Innym razem wybieramy dany produkt ze względu na jego elegancką. W obu przypadkach najważniejsze jest jednak, żeby deska kuchenna spełniała swoje zadanie. Dziś sprawdzamy, komu przypadnie do gustu deska drewniana.

Antybakteryjne właściwości desek drewnianych

Drewniana deska do krojenia jest doceniana ze względu na swoje właściwości antybakteryjne. Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli nie będziemy dbać o naszą deskę, z czasem może okazać się, że nawierzchnia jest siedliskiem bakterii. Jak zatem dbać o taki przedmiot? Istnieje wiele metod domowych, zakładających użycie np.

  • cytryny;
  • soli kuchennej;
  • wody;
  • płynu do naczyń.

Na rynku znaleźć można także specjalne produkty, służące do impregnacji deski drewnianej.

Drewniana deska do krojenia

Drewniana deska do krojenia – trwałość

Jeśli wybierzemy dobrej jakości produkt, możemy cieszyć się bardzo atrakcyjną trwałością deski. Wiele zależy od tego, z jakiego drewna wykonane jest takie wyposażenie. Jeśli chcemy cieszyć się rozwiązaniem, które na dłużej zagości w naszym domu, odwiedźmy sprawdzony sklep, oferujący wyroby z drewna wysokiej jakości. Takim miejscem jest np. Drewpart.

Drewniane deski do krojenia – estetyka

Deski kuchenne mogą być prawdziwą ozdobą, a opcje z drewna to świetny dowód na to, że to stwierdzenie jest prawdziwe. Drewno to klasyczny materiał, który wiecznie będzie modny. Niektórzy producenci, aby nadać desce wyjątkowego charakteru, decydują się na grawer. Ważne jednak, żeby takie grawerowanie wyróżniało się odpornością na ścieranie.

Funkcjonalność drewnianej deski do krojenia

Przy wyborze konkretnego modelu dobrze będzie również zwrócić uwagę na to, czy deska wyposażona jest w rączkę, która umożliwia wygodne trzymanie deski podczas krojenia. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli chcemy myć deskę w zmywarce, wariant drewniany nie będzie dobrą opcją, bo takie wyroby należy myć ręcznie.

Deska do krojenia z drewna – jaka jest jej cena?

Deski do krojenia są dość tanie, chociaż musimy pamiętać, że im większa będzie jej powierzchnia, tym więcej zapłacimy. Cena rośnie również wtedy, gdy deska wyposażona jest w dodatkowe rozwiązania (np. deska obrotowa).

Deski drewniane doceniane są jeszcze z jednego powodu – pasują właściwie do każdej kuchni. Bez znaczenia jest to, czy nasza aranżacja ma nowoczesny charakter, czy w większym stopniu nawiązuje do klasyki – w obu przypadkach drewniane wyposażenie będzie harmonizowało z pozostałymi elementami kuchni.

 

Źrodło: drewpart.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *