Jakie są koszty ogrzewania gazowego?

Podczas wyboru sposobu ogrzewania obiektu, wszyscy zwracamy uwagę na koszty. Warto przy tym pamiętać, że liczy się nie tylko to, ile wydamy na stworzenie danej instalacji i zamontowanie urządzeń, ale też ile pieniędzy będziemy wydawać w kolejnych latach, podczas eksploatowania instalacji.

Czy ogrzewanie gazowe do domu będzie dobrą opcją, jeśli zależy nam na oszczędnościach?

Podczas takich rozważań będzie trzeba wziąć pod uwagę koszty innych typów ogrzewania. Ogrzewanie gazowe zdecydowanie prezentuje się lepiej niż ogrzewanie elektryczne, które powszechnie uznawane jest za drogie. Eksperci szacują, że już na sam zakup i montaż ogrzewania elektrycznego (mowa o specjalnych panelach), możemy wydać nawet 35 tys. zł (szacunki wykonano dla domu o powierzchni 100 m2).

Ogrzewanie gazowe

Koszt ogrzewania gazem a wygoda

Nie bez powodu ten typ ogrzewania jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań. Jeśli chodzi o wygodę, to ogrzewanie gazowe w żaden sposób nie ustępuje ogrzewaniu elektrycznemu. Z większymi uciążliwościami będziemy musieli zmierzyć się natomiast podczas dokonywania potrzebnych formalności, wymaganych do wykonania przyłącza. Dla wielu osób nie jest to jednak żadna przeszkoda, bo motywująco działa na nie cennik ogrzewania gazowego.

Koszt ogrzewania gazem

Bez cienia przesady można uznać, że koszt ogrzewania gazem zachęca do wybrania tej opcji. Nowoczesne warianty kotłów pozwalają wytworzyć 1 kWh energii za 15-25 gr. Różnice wynikają z rodzajów kotłów. Na rynku spotkamy się bowiem z:

  • kotłami gazowymi tradycyjnymi;
  • kotłami gazowymi pulsacyjnymi;
  • kotłami gazowymi kondensacyjnymi.

Czy warto wybrać ogrzewanie gazowe?

Wariantów rozwiązań jest sporo, a to zdecydowanie nie pomaga przy podjęciu ostatecznej decyzji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *