Taśmy oznaczeniowe – dlaczego są potrzebne?

Kolorowe taśmy prezentują się estetycznie, a wykorzystanie trwałych materiałów, takich jak np. kleje kauczukowe nadają im niezwykłej trwałości. Gdzie przydaje się takie rozwiązanie?

Przygotowanie powierzchni do zastosowania taśmy oznaczeniowej samoprzylepnej

Takie produkty są bardzo uniwersalne, toteż mogą być stosowane na różnorodnych nawierzchniach. Zanim przykleimy taśmę oznaczeniową do podłoża, upewnijmy się, że jest ono oczyszczone i odtłuszczone. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się pełną funkcjonalnością wyrobu.

Taśmy oznaczeniowe

Taśma oznaczeniowa czarno żółta – gdzie można ją zastosować?

Większość z nas takie taśmy kojarzy głównie z robotami drogowymi i innymi pracami w obrębie przestrzeni miejskiej. Osoby, pracujące w halach produkcyjnych, na placach budowy oraz w magazynach znają również inne zastosowanie produktu. Z jego pomocą można:

  • ograniczać dostęp do niebezpiecznych przedmiotów
  • oznaczać niebezpieczne obszary – progi, ostre krawędzie czy niskie nadproża.

Taśmę można aplikować na podłogi, ściany, rurki, nieregularne przedmioty oraz na różne sprzęty. Dzięki dużej odporności na uszkodzenia, zarysowania i zabrudzenia, raz nałożony produkt będzie doskonale widoczny przez długi czas (nawet w tak wymagającym środowisku, jak zakłady przemysłowe). Te uniwersalne produkty są dostępne np. na stronie firmy 4Technik.

Inne warianty kolorystyczne taśm samoprzylepnych oznaczeniowych

W profesjonalnych sklepach, oprócz taśmy oznaczeniowej czarno-żółtej znajdziemy również wiele innych wersji produktu. Popularnym wariantem są taśmy oznaczeniowe jednokolorowe. Sprawdzą się do znakowania urządzeń, wyznaczania ciągów komunikacyjnych oraz do informowania o takim zagrożeniu, jak np. wystające elementy maszyn.

Dlaczego taśmy oznaczeniowe samoprzylepne są potrzebne?

W dynamicznym środowisku, w którym działają różnorodne maszyny, nie jest trudno o wypadki. Pracodawca musi zatroszczyć się o to, żeby w jak największym stopniu ograniczyć ich ryzyko. Użycie taśm samoprzylepnych oznaczeniowych BHP to element strategii polegającej na projektowaniu bezpiecznej i funkcjonalnej przestrzeni do pracy.

 

Źródło: 4technik.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *