Czy karma bezzbożowa będzie dobrym wyborem przy karmieniu szczeniąt

Wymarzony dzień wreszcie nadszedł i w twoim domu pojawił się długo wyczekiwany szczeniak? Czas przygotować się na niezwykłą przygodę. Wszyscy chcemy, żeby czworonożny przyjaciel był z nami jak najdłużej. Aby tak się stało, naszym pierwszym, podstawowym krokiem powinno być sprawdzenie, jaka karma dla szczeniąt będzie wspierać rozwój zwierzęcia.

Odpowiedni wzrost zwierzaka – jaki wpływ mają na to karmy dla szczeniąt?

Wiele mówi o się o zbilansowanym żywieniu dzieci i o tym, że zapewniając im odpowiednie składniki odżywcze, wspieramy ich odporność, rozwój układu kostnego, nerwowego, mięśniowego itp. Z psami nie jest inaczej. Szczeniaki dynamicznie się rozwijają, toteż mają nieco inne potrzeby niż dorosłe psy. To dlatego warto sięgać po profesjonalne produkty, takie jak karmy dla szczeniaków. Na popularności zyskują obecnie karmy bez zbóż. Czy słusznie?

Suche karmy dla szczeniąt bez zawartości zbóż – co musisz o nich wiedzieć?

W składzie takich produktów, jak sama nazwa wskazuje, nie znajdziesz komponentów zbożowych, takich, jak żyto, pszenica i jęczmień. Te składniki często występują w takich rozwiązaniach jak najtańsza sucha karma dla szczeniąt. Dlaczego? Są tanie i szybko dają zwierzakowi uczucie sytości. Niestety nie zawierają tego, co ważne dla rozwoju młodych psów. Pozbawione są m.in. aminokwasów, do których możemy zaliczyć:

  1. lizynę;
  2. metioninę.

Na tle takich niezbilansowanych rozwiązań bezzbożowe karmy dla szczeniąt prezentują się niezwykle atrakcyjnie.

Bezzbożowa sucha karma dla szczeniąt – co znajdziesz w jej składzie?

Producenci karm bezzbożowych troszczą się o to, żeby takie warianty zawierały wszystko, co niezbędne do zdrowego wzrostu młodego psa. Najważniejsze bez wątpienia jest tu białko zwierzęce. W rzetelnych miejscach, takich jak m.in. sklep CrazyBoy możemy dokładnie zapoznać się ze składem każdej karmy. Warto zwrócić uwagę na to, żeby wybrana przez nas karma dla szczeniaków była bogata w białko surowe, tłuszcz surowy, włókno surowe oraz w inne cenne składniki analityczne, takie jak wapń, fosfor czy kwasy tłuszczowe omega 3 i 6.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z karmami dla psów crazyboy.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *