W którym momencie roku najlepiej podchodzić do egzaminu na prawo jazdy?

Ze świecą szukać osoby, która nie stresowała się przed egzaminem na prawo jazdy. To całkowicie naturalna reakcja i nawet ludzie, którzy bardzo dobrze radzą sobie za kółkiem, odczuwają sporo napięcia przed tym ważnym wydarzeniem.

Czy pora roku ma znaczenie? Wybieramy idealny termin egzaminu na prawo jazdy

Trudno się dziwić, że zależy ci na tym, żeby zwiększyć swoją szansę na zdanie egzaminu. Jedna z decyzji, które musimy podjąć, dotyczy terminu. Kiedy zatem warto zdawać egzamin na prawo jazdy? Zimą czy latem?

Nauka zimą w pewien sposób zahartowuje początkującego kierowcę, bo uczymy się jazdy w wymagających warunkach. Kursy prawa jazdy to jednak nie to samo, co jazda z instruktorem. To stresowa sytuacja. Dodatkowo warunki atmosferyczne mogą dość mocno działać na naszą niekorzyść. Jeśli planujemy zdawać egzamin zimą, musimy liczyć się z tym, że:

  • widoczność na drodze może być utrudniona

Śnieg, śliska nawierzchnia, utrudniona widoczność pasów na jezdni – zimowa jazda niestety może dawać się we znaki nawet doświadczonym kierowcom.

  • temperatura nie będzie działać na naszą korzyść

Zdejmowanie i zakładanie kurtki to nieco więcej zamieszania. Jeśli mimo klimatyzacji będzie nam chłodno i zdecydujemy się pozostać w odzieży wierzchniej, nasze ruchy będą bardziej utrudnione.

Kurs prawa jazdy

Kiedy zacząć kurs prawa jazdy?

W łatwy sposób można uniknąć wyżej wspomnianych problemów. Wystarczy, że przygotowanie do egzaminu na prawo jazdy zaplanujemy tak, aby do egzaminu przystąpić wiosną lub latem. Warunki atmosferyczne, które panują w letnich i wiosennych miesiącach, będą nam sprzyjać, co oznacza, że podczas egzaminu poczujemy się nieco pewniej. Nie odkładajmy zbyt długo decyzji o zapisie na egzamin. Poleca się do niego przystąpić jak najszybciej po zakończonej nauce. W ten sposób „na świeżo” pamiętamy całą zdobytą wiedzę.

Niektóre osoby nie mają jednak tego luksusu, by planować swój kurs prawo jazdy z uwzględnieniem pór roku, bo potrzebują, żeby nauka jazdy samochodem rozpoczęła się jak najszybciej. Zmuszać do tego może np. sytuacja rodzinna lub służbowa (plany związane z awansem lub podjęcie nowej pracy). Zdanie egzaminu zimą lub jesienią jest jak najbardziej możliwe i wiele osób właśnie wtedy przystępuje do tego ważnego sprawdzianu umiejętności. Nasze szanse zdobycie prawa jazdy zwiększają się, jeśli zaufamy rzetelnej szkole, dbającej o dobre przygotowanie wszystkich kursantów i kursantek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *