W jaki sposób zadbać o oczy w miejscu pracy?

Iskry, zanieczyszczenia, kurz czy inne ciała obce… W miejscu pracy oczom może zagrażać wiele czynników. Aby nie uszkodzić tego najważniejszego zmysłu, powinniśmy zatroszczyć się o dobór właściwej ochrony oczu. W tym artykule sprawdzamy, co proponują w tym zakresie współcześni producenci rozwiązań BHP.

W jaki sposób można chronić zmysł wzroku w pracy i zadbać o swoje zdrowie?

Zanim przystąpimy do wyszukiwania optymalnego produktu, powinniśmy uświadomić sobie, że na rynku czekają na nas bardzo zróżnicowane warianty. Produkty przeznaczone do ochrony wzroku to bardzo pojemna kategoria, w której znajdziemy m.in.:

  • gogle ochronne z poliwęglanu;
  • gogle spawalnicze;
  • przyłbicę spawalnicze;
  • lekkie okulary poliwęglanowe.

Ochrona oczu

Co warto wiedzieć o przyłbicach, goglach ochronnych i okularach roboczych?

Każdy z takich elementów wyposażenia musi być dopasowany do konkretnego pracownika. Wystarczy drobne zaniedbanie na tym polu, żeby osoba pracująca zmagała się z dyskomfortem, a czasem również z poważnymi otarciami.

Niezwykle istotne jest to, żeby ochrona oczu nie ograniczała widzenia pracownika, bo to może stworzyć zagrożenie podczas wykonywania obowiązków.

W przypadku rozwiązań przeciwodpryskowych powinniśmy zweryfikować, czy osłona, np. gogle, ściśle obejmuje twarz.

Współczesne ochrony oczu – sprawdzone technologie

Do funkcjonalnych udogodnień, dzięki którym nowoczesne środki ochrony wzroku zapewniają wysokie bezpieczeństwo, zaliczyć można np. wygodne mechanizmy mocujące w postaci regulowanych pasków, wymienne szybki, soczewki odporne na parowanie i zarysowania, osłonę skroni, wygodne nauszniki z nylonu z regulacją nachylenia. Takie warianty proponuje m.in. sklep z Krakowa BHP Kams.

Dzięki różnorodności na rynku wyposażenia pracowniczego, specjaliści i specjalistki z różnych branż – np. budownictwa, transportu, produkcji, przemysłu ogólnego, usług – mają szansą dobrać dobrze dopasowane okulary, gogle i inne profesjonalne osłony.

 

Źródło: bhp.kqs.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *