Czym jest i do czego służy crash pad motocyklowy?

Crash pad to element, który odpowiedzialny jest za ochronę newralgicznych elementów motocykla. Przykręcone do ramy crash pady zabezpieczają owiewki i silnik przed uszkodzeniem. Wyróżniamy crash pady tylnej i przedniej osi motocykla. Każde z takich rozwiązań składa się z elementu ściernego oraz stelaża. Producenci proponują opcje o różnych kształtach i kolorach.

Crash pady motocyklowe a gmole

Wyżej opisana funkcjonalność crash padów słusznie budzi skojarzenia z gmolami motocyklowymi. W pierwszym przypadku mamy jednak do czynienia ze znacznie mniejszą konstrukcją.

Crash Pady Motocyklowe

Kupno crash padów

Specjaliści zazwyczaj odradzają wybór crash padów wykonanych z metalu. To tworzywo nie zapewni absorbowania uderzenia, tylko przeniesie je na ramę, co nadal może oznaczać uszkodzenie elementów konstrukcyjnych motocykla.

Crash pady będą nieocenione, jeśli przydarzy się nam wywrotka. Może dlatego najpierw ten element był polecany głównie początkującym motocyklistom. Obecnie jednak również zaawansowani, doświadczeni fani jednośladów wiedzą, że w wielu przypadkach to nie od motocyklisty/motocyklistki zależy, czy motocykl się wywróci. Kupno dobrych crash padów można więc uznać za rozsądny i odpowiedzialny krok.

Nowoczesny crash pad – co go wyróżnia?

  • łatwy montaż

Aby zamontować crash pad, wykorzystuje się specjalne stelaże. Taki sposób montażu uznaje się za bardziej funkcjonalny niż montowanie crash pada z pomocą jednej śruby. W tym drugim wariancie istnieje bowiem większe ryzyko uszkodzenia elementu podczas wywrotki.

  • odpowiedni materiał

Producenci przeważnie stawiają na materiały odporne na ścieranie.

  • modny, estetyczny wygląd

W takich sklepach, jak np. MotoFreak, nowoczesność i funkcjonalność łączy się z estetycznym wyglądem elementów wyposażenia. Dotyczy to również crash padów motocyklowych. Mamy więc możliwość dobrać wstawki aluminiowe w różnych kolorach i w ten sposób zindywidualizować nasz pojazd.

Czy warto zdecydować się na crash pady? Jak najbardziej! To niepozorne wyposażenie jest w stanie zabezpieczyć nas przed ogromnymi wydatkami na naprawę motocykla. Oprócz tego, jeśli umiejętnie je wybierzemy, nadamy naszej maszynie unikalnego charakteru.

 

Źródło: https://moto-freak.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *