Czy blaty kamienne to dobry wybór dla kuchni?

Blaty kamienne nie należą do najtańszych rozwiązań. Mimo to wiele osób bez wahania je wybiera. Skąd ich przywiązanie do tego naturalnego surowca? Dziś przyglądamy się temu bliżej.

Blaty kamienne – kto je doceni

Ile osób tyle wizji kuchni. Wystarczy sprawdzić, co na tym polu proponują magazyny wnętrzarskie. Mamy więc możliwości wyboru malutkich, przytulnych kuchni w pastelowych kolorach. Ich słodycz i optymizm, który zdaje się wyzierać z każdego frontu, jednym poprawi nastrój, a innych będzie frustrował każdego dnia. Na branżowych stronach i stronach magazynów znajdziemy również całkowite przeciwieństwo takiego wyposażenia. Mowa o kuchniach w bieli. Zachwycają czystości, elegancją i prostotą, ale niektórych mogą odrzucać sterylnością i skojarzeniami ze szpitalem. Jak widać, nie ma wersji idealnej. Ciekawe jest jednak to, że w obu wspomnianych skrajnych przypadkach dobrze sprawdzą się blaty kuchenne. Takie nawierzchnie mogą prezentować się na różne sposoby, przez co doceniają je fani i fanki niemal każdego stylu.

Blaty kamienne

Blaty kuchenne z kamienia – co przemawia za wyborem takiego materiału

Jeśli wybierzemy twardy surowiec, np. granit, możemy cieszyć się takimi właściwościami nawierzchni, jak:

  • indywidualny wygląd

Granit zachwyca różnorodnością, toteż jeśli marzymy o kuchni jedynej w swoim rodzaju koniecznie zastanówmy się nad wyborem blatu wykonanego właśnie z tego surowca.

  • twardość i łatwość czyszczenia

Te zalety widać szczególnie mocno, gdy blat kamienny zestawi się chociażby z blatem drewnianym. Na blacie z granitu możemy kroić, a plamy nie wsiąkają w jego strukturę. Dodatkowo nic mu się nie stanie, jeśli odłożymy na niego gorący garnek.

  • nieproblematyczna impregnacja

Impregnowanie plantów kamiennych jest łatwe. Jeśli zadbamy o ten proces, będziemy mogli cieszyć się idealną nawierzchnią przez długie lata.

Blaty kamienne w Warszawie – jak wybrać odpowiedni wariant?

Aby blat kamienny spełniał odpowiednio swoją rolę, musi być dopasowany do konkretnej kuchni, zarówno pod względem wymiarów, jak też i pod względem estetycznym. Wykonanie tego elementu dobrze będzie powierzyć specjalistom, którzy znają się na rzeczy. Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą liczyć m.in. na wsparcie firmy Impregnacja Kamień.

 

Źródło: https://impregnacja-kamien.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *