Czym charakteryzuje się kawa z Wietnamu?

Wiele osób ma swoją ulubioną kawę, którą kupuje regularnie. Taki znajomy smak daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że każdy dzień możemy zacząć od ulubionego trunku. Nie traćmy jednak z oczu innych wariantów. Jednym z nich jest kawa z Wietnamu. Jej bogaty aromat i niezwykły smak doceniają osoby pod niemal każdą szerokością geograficzną. Dziś sprawdzamy, co warto wiedzieć o tym napoju.

Kawa po wietnamsku

Najczęściej uprawianą odmianą kawy w Wietnamie jest Robusta. Jeśli zależy nam na poznaniu smaku, który kryje się w wietnamskich ziarnach, skuśmy się na zaparzenie tego trunku w taki sposób, w jaki robią to osoby, zamieszkujące tamtejsze rejony. Jak więc przyrządzić kawę po wietnamsku? Do tego zadania należy odpowiednio się przygotować. Osoby, którym zależy na podążaniu za tradycją, powinny wyposażyć się w specjalny zaparzacz phin. Umieszcza się go bezpośrednio na szklance. Po kilku minutach woda stopniowo przesączy się przez zmieloną kawę, a my będziemy mogli cieszyć się jej pełnym, intensywnym smakiem. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki napój spożywać również na zimno. W tym celu przed nalaniem wody do zaparzacza należy umieścić w szklance kostki lodu.

Kawa po wietnamsku

Gdzie kupić wietnamską kawę?

Do phin nada się każda zmielona kawa. Jeśli jednak zależy nam na zaparzeniu napoju, po który sięgają Wietnamczycy, wybierzmy prawdziwą kawę ziarnistą z Wietnamu. Takie rozwiązania oferuje np. Bearded Coffee. Picie kawy z różnych rejonów świata to swoista kulinarna podróż, którą odbyć możemy bez wychodzenia z domu. W ten sposób:

  • odświeżymy nasz codzienny rytuał i wzbogacimy go o nowe doznania;
  • poznamy nowe smaki i tym samym zwiększymy wiedzę o naszych preferencjach smakowych.

Kawa z Wietnamu to tylko jedno z ciekawych, zachwycających smakiem wariantów, dostępnych w dobrych sklepach i palarniach kawy. Warto zapoznać się też z innymi opcjami i odkryć w ten sposób nowe wydania naszego ulubionego trunku.

 

Źródło: https://beardedcoffee.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *