O czym należy wiedzieć planując budowę sauny w domu?

Planujesz zamontować w swoim domu saunę? Jeśli nie masz doświadczenia z takim przedsięwzięciem, koniecznie dowiedz się więcej na temat tego, jak ono wygląda i o co należy zadbać. Ten artykuł rozjaśni kilka z takich kwestii.

Sauna domowa – zastanów się nad rodzajem

Gdy myślimy o saunie, zazwyczaj mamy ten sam obraz w głowie – gorące, parne pomieszczenie. W rzeczywistości poszczególne warianty bardzo się od siebie różnią takimi kwestiami jak poziom wilgotności, czy wysokość temperatury. Na rynku znajdziemy sauny suche, parowe i mokre. Ciekawą opcją jest wariant na podczerwień czyli sauna domowa Infrared
.
Musimy pamiętać, że czasem niektóre dolegliwości zdrowotne mogą być przeciwwskazaniem do użycia konkretnego rodzaju sauny. Należy więc zawsze brać pod uwagę indywidualne uwarunkowania swoje i innych domowników.

Sauny domowe – kwestie techniczne

  1. wymiar saunyDzięki temu, że wiele firm oferuje sauny domowe na wymiar, możemy optymalnie dopasować wariant do warunków w naszym mieszkaniu. Do rozmiaru konstrukcji wybiera się odpowiedni piec. Doradztwo w tym zakresie oferuje m.in. producent saun domowych Infrahome.
  2. wentylacjaZaplanowanie odpowiedniej wentylacji to bardzo ważny etap realizacji zlecenia. Specjaliści dbają o to, żeby cyrkulacja miała obieg zamknięty, a warunki w pomieszczeniu były komfortowe.
  3. wnętrzeSauna domowa musi być wygodna. Ustawienie ławek zależy od naszych prywatnych preferencji. Mogą być umieszczone na jednym poziomie lub mieć charakter schodkowy.

Sauna w domu – pomyśl nad jej lokalizacją

Saunę można zamontować w każdym miejscu, które spełnia określone wymagania techniczne. Dość często wybieraną lokalizacją jest łazienka. Montaż ma tu nieco uproszczony charakter. W dodatku nie musimy martwić się o to, czy meble i inne wyposażenie dopasowane jest do wysokiej temperatury i pary. Nie obawiajmy się jednak bardziej ekstrawaganckich pomysłów. Jeśli marzy się nam sauna na poddaszu lub w sypialni, koniecznie skonsultujmy taki pomysł z naszym wykonawcą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *