Invisalign czy zwykły aparat ortodontyczny?

Nowoczesne technologie sprawiły, że leczenie ortodontyczne nie musi być przykrym i uciążliwym doświadczeniem. Na popularność stosowania aparatów wpłynęły też aktualne trendy. W tym artykule przyglądamy się bliżej metodzie leczenia, która zapewnia pacjentowi dodatkową wygodę.

Co wyróżnia nakładki Invisalign?

1. estetyka
Noszenie aparatów ortodontycznych na szczęście stało się modne, dzięki czemu ludzie chętnie sięgają po to rozwiązanie, niezależnie od wieku. Część osób nadal woli jednak dyskretniejsze sposoby. Nakładki Invisalign są niewidoczne, a w razie konieczności (np. gdy zbliża się wielkie wyjście) można je zdjąć.

2. łatwość stosowania
Tradycyjny aparat ortodontyczny wymaga od osoby noszącej precyzyjnych zabiegów pielęgnacyjnych i dokładnego oczyszczania po posiłku. Przezroczyste nakładki Invisalign znacznie ułatwiają ten proces sprawiając, że higiena jest mniej problematyczna.

3. większa kontrola
Nakładki Invisalign dają specjaliście dokładny wgląd w to, jak będzie przebiegać leczenie na każdym etapie. Informuje go o tym technologia komputerowa 3D. Z pomocą takiego narzędzia może precyzyjnie zaplanować ruchy zębów i zadbać o ich optymalne ustawienie.

4. większy komfort pacjenta/pacjentki
Trudno jest przewidzieć, jak długo będzie trwało leczenie standardowym aparatem. System Invisalign pozwala jasno określić te dane. Pacjent wie też, jakich efektów będzie mógł się spodziewać. Dodatkowo nie musi zmieniać swojej diety – dalej może spożywać barwiące pokarmy i napoje.

invisalign

Przezroczyste nakładki Invisalign – od czego zacząć?

Jeśli zależy nam na skorzystaniu z takiego rozwiązania, skonsultujmy się z odpowiednim gabinetem. Nie wszystkie miejsca oferują aparat ortodontyczny Invisalign. Specjalista, który stosuje takie leczenie, musi dysponować odpowiednią wiedzą, potwierdzoną certyfikatami. Upewnijmy się więc, czy dany gabinet ma taką opcję, a następnie umówmy się na wizytę konsultacyjną.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *