Outsourcing informatyczny – czy to się opłaca

Bardzo trudno jest wyobrazić sobie funkcjonowanie nowoczesnej firmy bez systemów informatycznych. Niezależnie od tego, jak zaawansowanymi rozwiązaniami dysponuje przedsiębiorstwo, konieczne jest aktualizowanie wiedzy i realizacja licznych działań z zakresu IT. Dziś sprawdzamy, czy obsługę sieci komputerowych warto przekazać zewnętrznemu podmiotowi.

 

Czym jest outsourcing informatyczny?

Outsourcing informatyczny może dotyczyć usług o różnym zakresie. Niektóre podmioty, działające w tej branży oferują swoim klientom kompleksowe wsparcie i całościową opiekę nad ich procesami IT. Inni natomiast specjalizują się w konkretnych działaniach i to na nich centralizują swoje wysiłki.

Pomoc może obejmować:

 • projektowanie i tworzenie aplikacji i stron internetowych;
 • naprawianie awarii i rozwiązywanie innych kryzysowych sytuacji;
 • regularne doradztwo;
 • szkolenie pracowników w kwestiach związanych z IT;
 • administrowanie siecią i serwerami;
 • tworzenie infrastruktury komputerowej;
 • archiwizowanie danych.

 

Podczas pracy na komputerze

 

Tak bogata oferta pozwala firmie wybrać wykonawcę, który będzie w stanie dopasować się do sposobu działania przedsiębiorstwa. W efekcie na outsourcing informatyczny decydują się zarówno niewielkie firmy, jak i potężne przedsiębiorstwa. Trudno więc dziwić się, że zewnętrzna obsługa informatyczna firm, np. ta oferowana na stronie https://simplelogic.pl/, cieszy się tak dużą popularnością.
Dostęp do wiedzy i doświadczenia ekspertów przekłada się na realne zwiększenie efektywności firmy. Nowoczesne przedsiębiorstwo, które chce wykorzystać w pełni swoje możliwości, musi śledzić innowacje i stale aktualizować swoją wiedzę. Outsourcing zasobów IT sprawia, że nie zostajemy w tyle za konkurencją. Przekazanie określonych procesów IT na zewnątrz ma też wiele innych korzyści.

 

Czy outsourcing informatyczny się opłaca?

Korzystanie z profesjonalnej, zewnętrznej obsługi informatycznej pozwala:

 • oszczędzić czas
  Firma, której zależy na odnotowaniu wzrostów, musi reagować dynamicznie. Sprawny przepływ informacji, utrzymanie infrastruktury IT, zarządzanie procesami IT – to wszystko zajmuje czas. Przekazując zadania zewnętrznemu podmiotowi, przedsiębiorstwo może skupić się na czynnościach, które są kluczowe dla zwiększenia zysków przedsiębiorstwa. W efekcie następuje lepsza alokacja firmowych zasobów.
 • zmniejszyć koszty
  Zagwarantowanie etatów dla ekspertów z dziedziny IT to coś, na co przedsiębiorstwo może nie móc sobie pozwolić. To wcale nie oznacza, że pozbawione zostaje specjalistycznej, aktualnej wiedzy. Nowoczesny outsourcing informatyczny daje możliwość korzystania z kompetencji certyfikowanych specjalistów, którzy uporają się z naszymi problemami. Oszczędności wiążą się również z tym, że nie musimy budować własnego działu i martwić się o infrastrukturę komputerową.

Artykuł sponsorowany: https://simplelogic.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *