Opaski zaciskowe kulkowe-koralikowe – czy je już znasz?

Produkty wybierane do branży spożywczej muszą charakteryzować się wyśrubowanymi parametrami, dotyczącymi bezpieczeństwa. Mowa tu nie tylko o maszynach wykorzystywanych do obróbki półproduktów itp. Bezpieczne muszą być też akcesoria służące do przechowywania i zamykania worków lub paczek z jedzeniem. Jednym z takich skutecznych rozwiązań, z powodzeniem stosowanym przez branżę spożywczą, są opaski zaciskowe-koralikowe.

 

Czym wyróżniają się nowoczesne opaski kulkowe?

Na pierwszy rzut oka mogą przypominać nieco zwykłe opaski kablowe. Szybko jednak spostrzeżemy, że ich konstrukcja nieco się różni. Specjalne wypustki pozwalają m.in. na łatwe zawieszanie etykietek. Oprócz tego innowacyjny projekt daje możliwość stworzenia podwójnej pętli, co jest przydatne szczególnie przy podwieszaniu różnego rodzaju instalacji. Wracając jednak do branży spożywczej – czy dobór właściwego materiału wystarczy, żeby cały proces był bezpieczny? Aby kompleksowo podejść do sprawy, trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę, czyli ryzyko potencjalnego zanieczyszczenia produktu. Na szczęście można je zniwelować; w tym celu opracowano specjalne opaski kulkowe wykrywalne.

 

Jak działają opaski kulkowe wykrywalne i kiedy warto je wykorzystać?

Warianty tego typu mają szerokie zastosowanie, które zdecydowanie nie ogranicza się jedynie do przemysłu spożywczego. Ich funkcja wykracza poza zapinanie worków, mocowanie etykiet itp. Decydując się na wykorzystanie takich akcesoriów w procesie produkcyjnym, możemy uchronić się przed zanieczyszczeniem produktów. Elementy opaski są bowiem wykrywane przez:

  • wykrywacze rentgenowskie;
  • wykrywacze metali.

 

opaski kablowe

 

Troska o skład produktu to krok, który podejmują nie tylko przedstawiciele branży spożywczej, chociaż tutaj oczywiście waga wyboru w pełni bezpiecznych metod jest ogromna. Z opasek kulkowych wykrywalnych korzysta również np. branża farmaceutyczna i medyczna.

Nowoczesne opaski kulkowe powstały z myślą o wygodzie użytkowników oraz o bezpieczeństwie osób, które w przyszłości będą korzystać z produkowanych dóbr (takich jak np. leki czy artykuły spożywcze). W 4Technik i innych profesjonalnych sklepach klienci i klientki mogą liczyć na opcje o różnych wymiarach i kolorach. Takie bogactwo parametrów zwiększa funkcjonalność akcesoriów, bo możliwe staje się dostosowanie optymalnej opcji oraz oznaczenie danych wyrobów odpowiednią kolorystyką opaski.

 

Tekst sponsorowany: https://4technik.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *