Różne rodzaje i przeznaczenie worków do pakowania próżniowego

Worki próżniowe pozwalają na dłuższe zachowanie świeżości zapakowanej żywności. Dzięki nim jedzenie nie traci wartości odżywczych i wygląda apetycznie. Aby jednak pakowanie hermetyczne miało sens, należy wybrać odpowiedni rodzaj worka. Jakie worki próżniowe dostępne są na rynku?

Worki do pakowania próżniowego – rodzaje

Worki próżniowe nadają się do zapakowania wielu artykułów, nie tylko spożywczych. Klient ma przed sobą szeroki wybór wymiarów, dostępnych od ręki oraz na zamówienie. Przy ich wyborze, należy jednak zwrócić uwagę na odpowiedni rodzaj. Do innych celów przydadzą się worki PA/PE, a do innych worki termokurczliwe. Warto poznać kluczowe zalety każdego z produktów. Pozwoli to na wybór opcji najlepiej dopasowanej do przyszłego przeznaczenia.

Worki barierowe PA/PE

Worki PA/PE przeznaczone są do użytkowania z pakowarkami komorowymi. Kupując je od zaufanych producentów (m.in. Empra), możemy spodziewać się wysokiej jakości, a także dużej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Worki barierowe PA/PE przydadzą się nie tylko do pakowania żywności, ale również innych produktów, nawet tak delikatnych jak podzespoły komputerowe.

Worki do Sous-Vide

Specjalnie zaprojektowane i wytworzone worki próżniowe nadają się do tzw. gotowania sous vide (fr. „w próżni”). Produkty te charakteryzują się wysoką odpornością na zmiany temperatury. Ponadto stanowią zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Worki do sous-vide świetnie sprawdzą się zarówno w domach, jak i restauracjach. Dają one możliwość przechowywania produktów świeżych oraz tych poddanych obróbce termicznej.

Worki moletowane

Worki moletowane umożliwiają pakowanie próżniowe produktów o różnych rozmiarach, zabezpieczając je przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Są one stosowane w pakowarkach zewnętrznych. Folia może być moletowana jednostronnie lub dwustronnie, a ponadto na rynku dostępne są molety w kształcie rombu lub pionowej linii.

Worki termokurczliwe

Worki termokurczliwe sprawiają, że opakowanie przylega do zapakowanego produktu. Wykorzystuje się je z komorą do termo-kurczu, na co wskazuje sama nazwa. Dzięki ich wykorzystaniu produkty są zabezpieczone przed wpływem czynników zewnętrznych, a ponadto zajmują mało miejsca.

Źródło: https://empra.com.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *