Malarstwo współczesne i nie tylko – mokotowska Galeria Sztuki

Na mapie województwa mazowieckiego i Warszawy Galeria Sztuki Rafała Kucharskiego na Mokotowie to ważny punkt dla twórców, miłośników twórczości plastycznej i kolekcjonerów. Znajduje się na I piętrze Centrum Handlowego „Panorama” przy ulicy Al. Witosa 31/114 na Mokotowie w Warszawie. Działa na rynku antykwarycznym od 1993 roku.

Jej orbitą działań jest:

  • malarstwo współczesne i dawne,
  • rzemiosło,
  • antyki.

W ofercie Galerii Sztuki Rafała Kucharskiego na Mokotowie w Warszawie znajduje się:

Jest to doskonałe miejsce zarówno dla artystów, ale i zainteresowanych sprzedażą właścicieli dzieł sztuki. Galeria sztuki oferuje wycenę obiektów, również jedynie na podstawie zdjęć. Zgłaszanie dzieł sztuki może odbywać się:

  • osobiście (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu),
  • telefonicznie,
  • drogą mailową.

Skup obrazów, rzeźb, antyków i innych obiektów artystycznych realizowany jest za gotówkę. Praktykowane jest przyjęcie obiektów w komis na dobrych warunkach. Prowizja podlega negocjacji.

Galeria obrazów w Warszawie na Mokotowie promuje obecnie działających artystów, ale również i nieżyjących, nierzadko tych co zapisali się w historii sztuki. Skup obrazów i sprzedaż obrazów obejmuje więc również dzieła już historyczne. Galeria współpracuje z historykami sztuki, konserwatorami i ekspertami rynku sztuki.

Tworzenie sztuki, jak i otaczanie się nią towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Dotyk twórcy czyni dzieło artystyczne unikatowym. Jego niepowtarzalność powoduje, że staje ono niejako w opozycji do tego, co jest masową produkcją. Galeria obrazów olejnych na Mokotowie jest miejscem spotkania różnych talentów i odmiennych percepcji rzeczywistości. Tu można odkryć, że malarstwo współczesne zawsze wynika z indywidualizmu artysty, ale też współgra z czasem, w którym powstało.

Mokotowska Galeria Sztuki Rafała Kucharskiego to przede wszystkim galeria obrazów olejnych zarówno artystów już uznanych na polskim rynku sztuki, jak i przedstawicieli jeszcze nie wypromowanej, tak zwanej młodej sztuki. Obok malarstwa na płótnie na ścianach galerii znajdują się prace na papierze, takie jak akwarele, czy gwasze. Można tu odnaleźć malarstwo przedstawiające, figuratywne, jak i szeroko pojętą abstrakcję, wysublimowane poetyckie metaforyczne obrazy i pełne ekspresji prace.

Szeroki wachlarz artystów, jak i związane z tym różne style twórczości wychodzą naprzeciw zdywersyfikowanym preferencjom z obszaru sztuki. Mokotowska galeria obrazów daje możliwość doboru dzieł sztuki praktycznie do każdego rodzaju wnętrza. Tu każdy klient spotka się profesjonalną obsługą, opartą na znawstwie przedmiotu i prawie trzydziestoletnim doświadczeniu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *