Jak wybrać idealny system bagaży motocyklowych?

Przewożenie bagażu motocyklem wymaga od nas nieco większego przygotowania niż opcja z użyciem auta. Wcale nie znaczy to jednak, że motocyklista ma utrudniony wybór i jest skazany na jeden rodzaj rozwiązań. Jakie propozycje, służące do przewozu bagażu motocyklowego, znajdziemy w dobrze zaopatrzonych sklepach?

Kufry motocyklowe – ochroń swój bagaż motocyklowy

To solidne rozwiązanie, które dobrze chroni bagaż i przed czynnikami atmosferycznymi, i przed czynnikiem ludzkim w postaci złodziei. Wszystko dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii. Sprawiają, że bez stresu możemy pozostawić pojazd z bagażem i nie martwić się ewentualną kradzieżą. Solidny kufer motocyklowy przypadnie więc do gustu osobom, którym szczególnie zależy na zabezpieczeniu przewożonego ładunku.

A może sakwy boczne?

Są lżejsze i chociaż prezentują się mniej okazale niż kufry, oferują świetne parametry. W sklepach znajdziemy np. warianty wyposażone w zintegrowany płaszcz przeciwdeszczowy oraz termo odporne silikonowe dno. Przydatne mogą okazać się także wzmocnione uszy, dzięki którym transport toreb jest wygodniejszy. Na uwagę zasługuje też fakt, że niektóre modele dają możliwość dokupienia innych pasujących elementów. W efekcie możemy wyposażyć się w elegancki zestaw toreb.

Jak wybrać idealny system bagaży motocyklowych?

Tailbagi

Produkt montowany jest za siedziskiem motocyklisty. Można go kupić za stosunkowo niską cenę. Rzetelne modele są wyposażone we wbudowane zamki, które ułatwiają demontaż. Takie wyroby nie sprawiają również problemu podczas montażu. Poręczne torby są oferowane w różnych rozmiarach, a wiele z modeli posiada możliwość regulacji pojemności.

Tankbagi

W ten sposób określa się torby montowane na baku. Wielu producentów oferuje takie opcje w komplecie z elementami, niezbędnymi do montażu. Tankbagi mogą być wyposażone w funkcjonalne kieszenie (idealne na np. mapę). Niektóre rozwiązania mają mocowania magnetyczne oraz specjalne otwory, pozwalające komfortowo naładować elektronikę, telefon lub tablet. Solidne tankbagi są wyposażone w wodoodporne zamki, dzięki czemu dobrze sprawdzają się nawet w szczególnie wymagających warunkach i właściwie zabezpieczają przewożony ładunek.

Co jeszcze może się przydać?

W takich sklepach jak MotoFreak, oprócz wyżej wspomnianych wariantów, spotkamy także dodatkowe opcje, które ułatwią nam montaż. Można do nich zaliczyć np.

  • całe zestawy m.in. zestawy z kuframi,
  • poszczególne elementy, służące do montażu, np. stelaż kufra centralnego.

Niezależnie od tego, czy nasz wybór padnie na sakwy boczne, tailbagi, kufry czy tankbagi, pamiętajmy, żeby ufać jedynie sprawdzonym producentom. To da nam dodatkową pewność, że bagaż jest przewożony w bezpieczny sposób, a wszystkie mocowania są solidne. Takie wyroby, zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży, są dokładnie przebadane. To niezwykle istotne. Jakiekolwiek problemy mogą bowiem stanowić zagrożenie dla motocyklisty oraz dla innych uczestników i uczestniczek ruchu drogowego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *