Czy przygotowanie zmarłego do pogrzebu wchodzi w zakres usług domu pogrzebowego?

Zakład pogrzebowy to miejsce, z którym kontaktujemy się w bardzo trudnej chwili. To niezwykle ważne, żeby tacy specjaliści ułatwili nam pożegnanie z bliską osobą na tyle, na ile to możliwe. Na czym dokładnie polegają ich usługi?

Kompleksowa organizacja pogrzebu

Duże znaczenie ma tutaj słowo „kompleksowość”. Usługa zrealizowana w tej sposób pozwala całkowicie odciążyć klientów z załatwiania spraw formalnych, które są ogromnym problemem w takim bolesnym momencie. Wsparcie rozpoczyna się jednak dużo wcześniej – od życzliwego i empatycznego podejścia. Profesjonalny dom pogrzebowy zatrudnia jedynie osoby, które potrafią wykazać się odpowiednim nastawieniem oraz mają doświadczenie w pracy w tej branży.

Oprócz tego istotna jest współpraca z zakładem kamieniarskim, kwiaciarnią oraz z muzykami. W efekcie możliwe jest wykreowanie całej oprawy uroczystości, na którą składają się m.in.:

  1. wiązanki;
  2. wieńce;
  3. stroiki urnowe i trumienne.

kompleksowe usługi pogrzebowe oferuje m.in. dom pogrzebowy Pruszyński z Warszawy. Klienci szanowanych firm mogą liczyć również na szeroki wybór trumien oraz urn.

 

Przygotowanie zmarłego do pogrzebu

Taką usługę obejmuje oferta każdego domu i zakładu pogrzebowego. Tym zadaniem zajmują się wykwalifikowani balsamiści, mogący przedstawić odpowiednie certyfikaty. Ich praca jest tu niezwykle ważna, bo to dzięki niej bliscy mogą ostatni raz zobaczyć zmarłą osobę i się z nią pożegnać.

Czynności przygotowujące zmarłego do pogrzebu pozwalają zneutralizować zmiany, będące efektem choroby oraz zmiany pośmiertne. Nierzadko specjaliści w układaniu fryzury i w nanoszeniu makijażu posługują się zdjęciem, dostarczonym przez bliskich. Celem jest nadanie zmarłemu wyglądu, który jak najbardziej przypomina jego dawny wygląd. Przygotowanie zmarłego do pogrzebu to również zabezpieczenie ciała w taki sposób, żeby ceremonia mogła odbyć się w warunkach komfortowych dla uczestników. Profesjonalizm pracowników zakładu sprawia, że wydarzenie odbywa się w eleganckiej atmosferze, podkreślającej szacunek do osoby, która odeszła.