Hulajnogi elektryczne dla dzieci i dorosłych – główne różnice? 

Hulajnogi kojarzone są przez większość z nas z dzieciństwa, jako środki transportu wymagające odpychania. Tymczasem obecnie dostępne są również hulajnogi elektryczne dla dzieci i dorosłych. Są bardzo wygodne i nie wymagają użycia siły mięśni, niemniej jednak ich modele mogą się od siebie różnić. Co wyróżnia zatem hulajnogi elektryczne dla dzieci, a co jest charakterystyczne dla hulajnóg elektrycznych dla dorosłych?

Hulajnogi elektryczne dla osób dorosłych – czym się wyróżniają?

Hulajnogi elektryczne dla osób dorosłych są najczęstszym typem dostępnym na rynku. Różnią się od hulajnóg elektrycznych z przeznaczeniem dla dzieci, gdyż odznaczają się:

  • większą pojemnością,
  • większym rozmiarem,
  • większą baterią,
  • mocniejszymi silnikami,  
  • większą wytrzymałością (do 100 kg).

Takie hulajnogi elektryczne dla osób dorosłych są też droższe, aniżeli ich odpowiedniki z przeznaczeniem dla dzieci. Typowe modele dla osób dorosłych mają silnik o mocy 250 W i akumulator litowo-jonowy o mocy 250 W.

Elektryczne hulajnogi dla dzieci

Hulajnoga elektryczna dla dzieci i młodzieży, będzie też zwykle mniejsza, lżejsza i tańsza, aniżeli jej odpowiednik dla osób dorosłych. Nierzadko będzie ona wykonana również z mniej odpornych surowców, takich jak, chociażby plastik. Hulajnoga dla dziecka ma też najczęściej słabszy silnik, a nawet może mieć wmontowane akumulatory ołowiowo-kwasowe odznaczające się niską gęstością energii. Warto podkreślić, iż hulajnoga elektryczna dla dziecka, najczęściej nie jest niczym więcej, aniżeli zabawką i powinna być użytkowana w takiej roli. Nie może być używana do jazdy po publicznych drogach, ani tym bardziej przez osoby dorosłe. Typowe modele hulajnóg elektrycznych dla dzieci posiadają silnik mający moc 150 W, akumulator o mocy 100 W (litowo-jonowy albo uszczelniony kwas ołowiowy).

Należy mieć na względzie, iż wyższe albo większe nastolatki powinny używać modeli elektrycznych hulajnóg dla osób dorosłych, gdyż modele dla dzieci będą najprawdopodobniej zbyt słabe i za małe. Elektryczne hulajnogi do jazdy na siedząco przeznaczone są przede wszystkim dla osób dorosłych i zaprojektowano je w taki sposób, żeby dłuższe przejażdżki nimi były wygodniejsze. Większość spośród typów elektrycznych nie ma na wyposażeniu siedziska, niemniej sporo z nich ma mocowania opcjonalne, które sprzedaje się jako osobne akcesoria. Jeżeli potrzebujemy hulajnogi mającej siedzisko, możemy rozważyć zakup roweru elektrycznego. Rowery elektryczne są najczęściej łatwiejsze do obsługi, wygodniejsze i szybsze na długich dystansach. Warto rozważyć taką kwestię, zanim podejmie się decyzję o zakupie i wydaniu swoich pieniędzy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *