Młot wyburzeniowy do zadań specjalnych

Profesjonalny młot wyburzeniowy może się przydać w każdej rozbiórce oraz przy pracy instalacyjnej. Parametry tych urządzeń różnią się w poszczególnych modelach. Młoty mogą mieć mniejszą lub większą moc. Silniki o dużej mocy charakteryzują się wartością około 1700W. Generalnie młoty nacechowane są dużym bezpieczeństwem i wygodą pracy, gdyż posiadają taką konstrukcję. Najczęściej wyposażone są one w pokrytą materiałem antypoślizgowym rękojeść. Taka rękojeść umożliwia regulowanie położenia, pod dowolnie wybranym kątem. Częstotliwość uderzeń dłuta również może się różnić w zależności od konkretnego modelu.

Młot wyburzeniowy i jego parametry

Często spotykane są urządzenia posiadające 1300 uderzeń dłuta na minutę. Taka liczba uderzeń pozwoli rozprawić się nawet z bardzo twardymi materiałami na przykład na placu budowy. Obudowa przekładni najczęściej jest wykonana z odpornego na uszkodzenia mechaniczne materiału. Taka przekładnia również nie reaguje na wysokie temperatury na przykład stopu aluminium. Młoty wyburzeniowe często również posiadają wygodny włącznik czteropalcowy jak i również funkcję blokady do ciągłej pracy.

Urządzenia, które posiadają certyfikat

Certyfikat CE zapewnia bezpieczeństwo urządzenia i fakt, że jest ono zgodne z normami i przepisami. Przewód zasilający w tym urządzeniu najczęściej charakteryzuje się dużą długością. Kabel przewodu może mieć nawet 3 czy 4 metry. Zapewnia to wygodę pracy nawet w miejscu, w którym jest mało gniazdek i wówczas nie trzeba stosować przedłużacza. Z pomocą tego urządzenia z powodzeniem można łamać oraz kruszyć beton.

Młot wyburzeniowy niezastąpiony przy rozbiórce

To elektronarzędzie przeznaczone jest generalnie do intensywnego użytkowania. Takie młoty też nie należą do najlżejszych urządzeń. Ich waga może oscylować pomiędzy około 5 kilogramami a nawet i 15. Najczęściej młoty są chronione przed zapyleniem, które może prowadzić do uszkodzenia urządzenia. System amortyzacji rękojeści głównej również często pojawia się jako element wyposażenia. To urządzenie może poradzić sobie również z cegłą, kamieniem czy ceramiką.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *